Nowość w VARIO i CERIO.

Przyrządy robocze

Nowość w VARIO i CERIO.

Nowość w VARIO i CERIO.

Przyrządy robocze

Dodatkowy pałąk kopiujący.

W CERIO 930–560 i VARIO 1380–500 dodatkowa, trzecia para pałąków kopiujących rejestruje położenie przyrządu żniwnego pośrodku. Dzięki temu AUTO CONTOUR najeżdża zawsze optymalną pozycję, umożliwiając uzyskanie dokładnego obrazu ścierniska również przy dużych szerokościach roboczych lub w bardzo nierównym terenie.

Przyrządy robocze

Wydajne reflektory.

Pakiet oświetlenia zapewnia dobrą widoczność w ciemności oraz przy dużych szerokościach roboczych. Na lewej i prawej ścianie bocznej reflektor roboczy oświetla krawędź łanu. Reflektory umieszczone z lewej i prawej strony na ścianie tylnej umożliwiają kontrolę ścierniska tuż za przyrządem żniwnym.

Przyrządy robocze

Podnośniki łanu z możliwością szybkiej wymiany.

Wszystkie podnośniki łanu są mocowane szybkozłączami niewymagającymi użycia narzędzi, co umożliwia ich błyskawiczne i dołączanie i odłączanie. Dzięki temu przyrząd żniwny jest szybko ponownie gotowy do pracy w przypadku uszkodzenia podnośników łanu lub w razie zmiany rodzaju rośliny.

Przyrządy robocze

Wymiana palców ślimaka wciągającego bez użycia narzędzi.

We wszystkich przyrządach żniwnych CERIO i VARIO palce ślimaka wciągającego można standardowo wymienić bez życia narzędzi. Szybkozłącza są łatwo dostępne przez duże otwory konserwacyjne w ślimaku wciągającym. Umożliwia to jak najszybsze dokonanie naprawy w razie awarii.

Przyrządy robocze

Bezpieczny transport podnośników łanu.

Na tylnej ścianie przyrządów żniwnych CERIO i VARIO znajduje się uchwyt transportowy podnośników łanu, które są łatwo dostępne w pozycji postojowej. Dzięki temu można szybko reagować na różne warunki zbioru oraz przewozić ze sobą zawsze wystarczającą liczbę podnośników.

Przyrządy robocze

Dobrze widoczny wskaźnik nagarniacza.

Na pałąku nagarniacza znajduje się duży wskaźnik widoczny dla operatora z jego fotela. Umożliwia on precyzyjny odczyt aktualnej poziomej pozycji nagarniacza oraz ułatwia ponowny najazd i zapis wcześniej używanych pozycji.