Przełącz się na wyższy poziom.

Ciągniki CLAAS Premium z przekładnią CMATIC.

Kto raz spróbował jazdy z CMATIC, już nigdy nie będzie chciał jeździć bez niej. Odkryj wszystkie zalety bezstopniowej przekładni CLAAS.

Przekładnia CMATIC w Twoim ciągniku– taniej, niż myślisz i z dodatkową ochroną MAXI CARE Protect do 5 lat lub 5 000 godzin. ² ³

Otrzymaj ofertę

Przełącz się na wyższy poziom.

Ciągniki CLAAS Premium z przekładnią CMATIC.

Kto raz spróbował jazdy z CMATIC, już nigdy nie będzie chciał jeździć bez niej. Odkryj wszystkie zalety bezstopniowej przekładni CLAAS.

Przekładnia CMATIC w Twoim ciągniku– taniej, niż myślisz i z dodatkową ochroną MAXI CARE Protect do 5 lat lub 5 000 godzin. ² ³

Otrzymaj ofertę

Zmienisz zdanie, gdy wsiądziesz.

Porzuć wszystkie swoje dotychczasowe opinie na temat bezstopniowej przekładni ciągnika. CMATIC od CLAAS spowoduje, że na zawsze zmienisz zdanie.

Przekładnia CMATIC zwiększa wydajność, gdyż praca odbywa się przez cały czas i we wszystkich zastosowaniach z optymalną prędkością. Rozwiązanie to zapewnia wprost legendarny komfort jazdy i prostą obsługę. Operator może w pełni skoncentrować się na swoich zadaniach, polegając przy tym na trwałej jakości przekładni. To cztery mocne, racjonalne argumenty odwołujące się do logiki. Dodajmy do nich jeszcze jeden związany z emocjami: olbrzymia przyjemność z jazdy na drogach i w polu.

5 lat / 5000 godzin ochrony MAXI CARE Protect CMATIC na przekładnię bezstopniową.

Każdy fabrycznie nowy ciągnik z przekładnią bezstopniową CMATIC będzie objęty specjalną ochroną od 01.10.2023 na 5 lat lub 5000 godzin bez udziału własnego.2

Taniej, niż myślisz.

Różnica w cenie między ciągnikiem z przekładnią bezstopniową CMATIC, a ze skrzynią z biegami pod obciążeniem HEXASHIFT to tylko 28 000 zł netto dla ciągników serii ARION 500 i ARION 600 oraz tylko 38 000 zł netto dla ciągników serii AXION 800.3

Efektywność.

Efektywność powyżej oczekiwań.

Dzięki CMATIC jedziesz zawsze z odpowiednią prędkością i pracujesz w optymalnym zakresie. Przekładnia dostarcza przy każdym zastosowaniu dokładnie taką moc, jakiej potrzebujesz, i utrzymuje zużycie paliwa na niskim poziomie. Dotyczy to w równym stopniu powolnych prac pielęgnacyjnych, jak również ciężkiej obróbki gleby, a tym bardziej szybkich przejazdów transportowych po drodze, które naprawdę dają przyjemność.

CMATIC – efektywność podczas każdej pracy, przy każdej prędkości!

Skontaktuj się

Wytrzymałość.

Trwałość powyżej przypuszczeń.

Znamy Twoje wątpliwości – CMATIC je rozwiewa. Ta bezstopniowa przekładnia zapewnia najwyższą trwałość. Charakteryzuje się bezkompromisową jakością i dowiodła swojej wytrzymałości podczas wielu tysięcy godzin pracy i testów. Niezależnie od zastosowania i warunków, z CMATIC można cieszyć się absolutną niezawodnością podczas pracy.

CMATIC – na wiele tysięcy godzin pracy!

Skontaktuj się

Komfort.

Komfort, który przewyższa oczekiwania.

Operator określa prędkość, a CMATIC reguluje resztę. Bez uciążliwej zmiany biegów można teraz spokojnie skoncentrować się na swojej pracy. Nawet na zboczu nie trzeba się już martwić aktywne zatrzymanie zapewnia bezpieczeństwo podczas zatrzymywania się i ruszania. Podsumowując: to inteligentna przekładnia, która odciąża, uspokaja i zachwyca operatora podczas każdej jazdy.

Inteligentna przekładnia? CMATIC!

Skontaktuj się

Łatwa obsługa.

To prostsze, niż się wydaje.

Wsiadasz, wybierasz kierunek jazdy – i gotowe. Jazda ciągnikiem odbywa się niemal wyłącznie przy użyciu pedału przyspieszenia lub drążka jezdnego. Korzystanie ze sprzęgła jest zbędne, a ryzyko błędów obsługi – całkowicie wykluczone. Kto raz tego spróbował, już nigdy nie będzie chciał jeździć w inny sposób.

CMATIC – wystarczy rozpocząć jazdę!

Skontaktuj się

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW

José Novo S.L

Usługodawca i hodowca
Boimil, Boimorto (A Coruña)

Ciągniki CLAAS mam od momentu, gdy firma rozpoczęła produkcję tego typu maszyn. Nigdy nie miałem żadnych problemów z przekładniami, a obecnie posiadam ciągniki z ponad 20 000 godzin pracy na liczniku. Łatwość obsługi i niezawodność przekładni CMATIC to argumenty przemawiające za wyborem rozwiązania tego typu.

Podczas prac leśnych polegających na rozdrabnianiu materiału, wymagania wobec przekładni są bardzo wysokie. Z przekładniami CMATIC nigdy nie miałem żadnych problemów – dodatkowo chronią one ciągnik podczas tak trudnych prac.

W przypadku prac rolnych najważniejszą rzeczą, którą chciałbym podkreślić, są komfort i wydajność przekładni CMATIC.

S.A.T Carballeiras

Hodowca
Lalin (Pontevedra)

Posiadam inne ciągniki z przekładniami bezstopniowymi i mogę stwierdzić, że wszechstronność i wydajność CMATIC jest bezkonkurencyjna.

Bez przekładni CMATIC nie byłoby możliwe osiągnięcie niskiego zużycia paliwa, jakie uzyskujemy ciągnikami dużej mocy.

Komfort związany z brakiem obaw o dobór odpowiedniego biegu jest mile widziany w długie dni pracy.

Gdy już się przyzwyczaisz i zobaczysz osiągi i komfort, nie będziesz chciał wrócić do zwykłej przekładni.

Juan Manuel, Francisco, Samuel

Hodowla zwierząt, usługodawca
Gálvez, Toledo

Gdy raz wypróbujesz przekładnię CMATIC, już nigdy nie wrócisz do innych technologii.

Wysoki poziom oszczędności paliwa jest bezkonkurencyjny w porównaniu z innymi typami przekładni.

Przekładnie bezstopniowe są niezwykle wszechstronne, dostosowują się do wszystkich prac, jak np. na uwrociach, gdzie już nigdy nie utkniesz w połowie drogi pomiędzy jednym a drugim biegiem.

W porównaniu z przekładnią powershift, CMATIC jest dużo bardziej sterowna i łatwiejsza w obsłudze.

Komfort kierowcy jest kluczowym aspektem technologii CMATIC. W długie dni praca staje się bardziej przyjemna, gdyż przebiega dużo spokojniej dzięki temu, że przekładnia dostosowuje się do każdych warunków.

Garry Russell

Przedsiębiorstwo usługowe z Dumfries (Szkocja)

„Nazywam się Garry Russell i pracuję jako przedsiębiorca w Dumfries na południu Szkocji, w pobliżu granicy z Anglią. W GTR Contracts oferujemy szeroką ofertę usług w obszarze rolnictwa, leśnictwa i budownictwa. W związku z tym musimy przez cały rok polegać na niezawodnych i wydajnych maszynach. Dlatego nasza flota liczy już dziewięć nowych ciągników CLAAS, z czego pięć jest wyposażonych w przekładnię CMATIC.

Odkąd w niektórych maszynach przeszliśmy na CMATIC, tempo naszej pracy oraz efektywność uległy ogromnemu zwiększeniu. Gdy liczba obrotów WOM spada, CMATIC automatycznie nieco zwalnia, aby utrzymać prędkość obrotową, a wraz z nią jakość pracy. Oznacza to lepszą kontrolę i łatwiejszą obsługę w porównaniu z przekładnią przełączaną pod obciążeniem. Dla nas, jako usługodawcy, stanowi to szczególną zaletę – a operator może się bardziej skoncentrować na swojej pracy”.

Łukasz Haase

Rolnik z Barniewic (Polska)

„Nazywam się Łukasz Haase i pracuję jako rolnik w naszym rodzinnym gospodarstwie. Na ok. 2000 ha uprawiamy m.in. pszenicę, kukurydzę, rzepak i buraki. Bardzo pomocne są przy tym ciągniki CLAAS: do dyspozycji mamy XERION 5000, AXION 920 oraz AXION 810 – wszystkie wyposażone w przekładnię CMATIC.

Co przede wszystkim przekonuje mnie do tych maszyn? Niskie zużycie paliwa w połączeniu ze stosunkowo wysoka mocą. Maszyny innych marek, które również stosujemy, zużywają ok. 10% więcej paliwa w porównaniu z ciągnikami wyposażonymi w CMATIC. Ta wydajność ma dla nas kluczowe znaczenie – szczególnie, że gospodarujemy na powierzchni 2000 ha”.

Andrew Harris

Rolnik z Oxfordshire (Wielka Brytania)

„Nazywam się Andrew Harris i pracuję jako rolnik na farmie w spokojnym Faringdon w Oxfordshire, położonym ok. dwie godziny jazdy samochodem na zachód od Londynu. Po tym, jak podjąłem decyzję o ograniczeniu uprawy roli, gospodaruję teraz na nieco ponad 200 hektarach – uprawiam pszenicę ozimą, jęczmień jary i ozimy oraz rośliny strączkowe i siemię lniane.

Zdecydowałem się na ciągnik ARION 660 z CMATIC, ponieważ system ten jest łatwy w obsłudze i raz skonfigurowany zapewnia spójną harmonię pomiędzy silnikiem a przekładnią. Takie rozwiązanie oszczędza nieco paliwa i znacznie zwiększa efektywność mojego gospodarstwa – co nie jest bez znaczenia, gdyż jako przedsiębiorstwo rolnicze musimy rzecz jasna myśleć również o naszej marży i zysku”.

Krzysztof i Grzegorz Zielińscy

Bracia i rolnicy z miejscowości Głuszynko (Polska)

„Nazywamy się Krzysztof i Grzegorz Zielińscy, jesteśmy braćmi i pracujemy jako rolnicy na wspólnym gospodarstwie w miejscowości Głuszynko, położonej na północy Polski blisko wybrzeża Bałtyku. Nasze gospodarstwo liczy ok. 800 ha, na których uprawiamy głównie rzepak, pszenicę i kukurydzę. Ponadto oferujemy usługi rolnicze. Znacznym wsparciem są przy tym nasze ciągniki CLAAS wyposażone w CMATIC: do dyspozycji mamy AXION 940, AXION 950, oraz AXION 960 i AXION 810.

W codziennej pracy bardzo liczy się dla nas wysoki komfort – biorąc pod uwagę, że w ciągnikach spędzamy wiele godzin. Kto ma podobne wymagania względem swoich maszyn, nie rozczaruje się ciągnikami wyposażonymi w przekładnię CMATIC: prosta obsługa w połączeniu z nadzwyczaj komfortową kabiną operatora to gwarancja przyjemnej i wygodnej pracy. Ponadto maszyny nadają się do wszelkich zastosowań. Oszczędność paliwa przekonała nas tak bardzo, że w międzyczasie zdecydowaliśmy się na cztery maszyny z CMATIC”.

Matthew Harrison

Rolnik z Blakeney (Wielka Brytania)

„W naszym rodzinnym gospodarstwie w Blakeney (Norfolk) na wschodzie Anglii, na łącznie 810 ha uprawiamy m.in. jęczmień jary, pszenicę ozimą, ziemniaki i buraki cukrowe. Ponadto opiekujemy się 50 krowami mamkami i ich potomstwem – a więc mamy pełne ręce roboty. Niezawodne wsparcie zapewniają nam przy tym trzy ciągniki CLAAS wyposażone w CMATIC.

Nie mieliśmy cienia wątpliwości, decydując się na maszyny wyposażone w CMATIC. Nasz ARION 660 wykonuje większość prac przy ziemniakach, jak np. pielęgnacja i zbiór. Bezstopniowa przekładnia umożliwia osiągnięcie optymalnej równowagi pomiędzy mocą a zużyciem paliwa. Dzięki temu możemy każdego dnia obrobić więcej hektarów przy mniejszym zużyciu paliwa. Jestem zdania, że z przekładnią przełączaną pod obciążeniem nie da się pracować tak dobrze i wydajnie jak z przekładnią CMATIC”.

Różnorodność modeli CMATIC

Okryj teraz różne ciągniki CMATIC.

XERION 5000-4200 CMATIC

 • Maks. 462–530 KM (ECE R 120)
 • Technika bezstopniowej przekładni CMATIC
 • Trac – wszechstronność powyżej 400 KM

AXION 900 CMATIC TERRA TRAC

 • Maks. 355–445 KM (ECE R 120)
 • Technika bezstopniowej przekładni CMATIC
 • Ochrona gleby dzięki TERRA TRAC

AXION 900 CMATIC

 • Maks. 325–445 KM (ECE R 120)
 • Technika bezstopniowej przekładni CMATIC
 • Olbrzymia moc uciągu

AXION 800 CMATIC

 • Maks. 215–295 KM (ECE R 120)
 • Technika bezstopniowej przekładni CMATIC
 • Mocne, uniwersalne rozwiązanie
 • Tylko 38 000 zł netto za przekładnię bezstopniową CMATIC3

ARION 600 CMATIC

 • Maks. 145–205 KM (ECE R 120)
 • Technika bezstopniowej przekładni CMATIC
 • Kompaktowy silnik sześciocylindrowy
 • Tylko 28 000 zł netto za przekładnię bezstopniową CMATIC3

ARION 500 CMATIC

 • Maks. 125–165 KM (ECE R 120)
 • Technika bezstopniowej przekładni CMATIC
 • Duży silnik czterocylindrowy
 • Tylko 28 000 zł netto za przekładnię bezstopniową CMATIC3

Kontakt

2 Każdy fabrycznie nowy ciągnik z przekładnią bezstopniową CMATIC będzie objęty specjalną ochroną od 01.10.2023 na 5 lat lub 5000 godz (w zależności co pierwsze upłynie) bez udziału własnego. Ochrona MAXI CARE Protect CMATIC będzie obejmowała wyłącznie komponenty przekładni CMATIC. Możliwe jest dokupienie ochrony MAXI CARE Protect na cały ciągnika. Gwarancji w ramach Maxi Care udziela CLAAS Polska sp. z o.o. Szczegółowe warunki określa umowa gwarancji Maxi Care”

3 Różnica w cenie sugerowanej ciągników różniący się tylko przekładnią (HEXASHIFT lub CMATIC), pozostałe opcje specyfikacji porównywanych ciągników są identyczne. Podane warunki mają charakter niewiążącej rekomendacji dla autoryzowanych Dealerów. Rzeczywista cena detaliczna zależy wyłącznie od Dealera.