Zostań fanem #arion400fan.

Nowy ARION 400: Zostań fanem #arion400fan.

Sandra Wötzl
Właścicielka winnicy i rolniczka z Austrii
"Rolnictwo jest dla mnie synonimem pasji do wytwarzania doskonałych produktów. U nas w winnicy czy w gospodarstwie każdy dzień jest inny."
"ARION towarzyszy mi każdego dnia. Używam go do uprawy naszych pól, orki, spulchniania gleby oraz do zwożenia zbóż i słonecznika. Praktycznie w ciągu dnia nie ma czynności, do której nie mogłabym go wykorzystać.

Idealna kombinacja mocy, ciężaru i siły uciągu gwarantują dobre samopoczucie podczas jazdy. W kabinie czuję się doskonale: komfort najwyższej klasy, naprawdę dobra widoczność oraz prosta i przejrzysta obsługa."
Jakob Eskeland
Rolnik z Norwegii
"Uwielbiam być rolnikiem i produkować żywność dla naszego kraju. Mój ciągnik jest mi potrzeby głównie do prac na użytkach zielonych oraz do rozlewania gnojowicy."
"Wobec nowego ciągnika mam wysokie oczekiwania: musi mieć solidną konstrukcję, zapewniać komfortową jazdę i być łatwy w obsłudze. Ponadto przywiązuję dużą wagę do opon, które mają chronić moją glebę i darń. Nowy ARION ma wszystko, czego potrzebuję.

Szczególnie podoba mi się jego kabina PANORAMIC ze szklanym dachem. Zapewnia doskonałą widoczność do przodu i do góry. Ponadto pozwala mi cieszyć się norweskim słońcem podczas pracy. Nie, to nie żart! Dziennie mamy tutaj średnio 3,2 godziny słonecznej pogody."
Helmut (Olli) Heppe
Menedżer produktu ds. ciągników w CLAAS Deutschland
"Ktoś, kogo interesuje ciągnik CLAAS, zawsze może się do mnie zwrócić. Model ARION 400 znam jak własną kieszeń – mam go w gospodarstwie mojej żony."
"Poradzi sobie w każdej pracy: to niesamowicie wszechstronna maszyna. Mój szwagier używa go do układania folii na polach szparagów lub uprawia nim glebę kultywatorem.

Wszyscy jesteśmy zachwyceni systemem prowadzenia i dobrze zestawioną przekładnią. Maszyny ARION używa również szef senior, który ma 91 lat – to chyba wystarczający argument, jeśli chodzi o łatwą obsługę i proste działanie."
Gábor Steinhauser
Menedżer produktu ds. ciągników w węgierskim oddziale CLAAS
"U nas ARION 400 wykonuje niemal wszystkie czynności: prace w polu, transport, siew, koszenie, opryski. Ta maszyna jest niezwykle wszechstronna."
"Nie możemy się już doczekać nowego modelu ARION. Zapewni on jeszcze większy komfort i większą moc – mówiąc to mam na myśli dynamiczny silnik o mniejszym zużyciu paliwa, mocną hydraulikę oraz wygodną, przestronną kabinę na długie dni pracy.

Podoba mi się to, że ten ciągnik mnie nie ogranicza. Przekładnia ARION jest tak dobrze zestawiona, że mogę używać go do wszystkich prac – no, może poza najcięższymi pracami pociągowymi. Ale nimi zajmuje się jego duży brat AXION 900."
Asbjørn Velde
Sprzedawca firmy Velde Maskin, dystrybutora CLAAS w Norwegii
"Nie tylko zajmuję się sprzedażą ARION, lecz również razem z moim bratem używamy go do pracy na jego gospodarstwie. Przy jego pomocy robimy wszystko: uprawiamy glebę, przeładowujemy baloty i transportujemy zebrany materiał."
"Gdy pytam przyjaciół, klientów i współpracowników o ich oczekiwania wobec nowego ciągnika ARION, otrzymuję zawsze tę samą odpowiedź: musi być łatwy w obsłudze, zapewniać przejrzystość kosztów serwisowania oraz możliwość dostosowania do moich potrzeb. Mówię: żaden problem.

Jestem dumny z tego, że tutaj, w Norwegii, mamy tak doby serwis CLAAS. Sprzedawcy reagują natychmiast, mechanicy są dobrze przeszkoleni, a części zamienne są szybko dostępne. To niezwykle ważne dla wszystkich rolników – nie tylko w porze żniw."
Josef Radauer
Rolnik z Austrii
"Kocham pracować z maszynami. Dlatego praca w naszym gospodarstwie, zajmującym się pielęgnacją i ścinką drzew oraz karczowaniem lasów, odpowiada mi idealnie."
"ARION to naprawdę wszechstronna maszyna. Stosujemy go na użytkach zielonych, np. z prasą i przyczepą samozaładowczą, a także do transportu urządzeń, drewna i wielu innych ładunków. Często jeżdżę nim z mulczerem po zboczach.

Poczucie bezpieczeństwa w stromym terenie zawdzięczam przede wszystkim dobrej kombinacji mocy, ciężaru i siły uciągu. Oraz rzecz jasna dobrej orientacji i łatwej obsłudze. Gdy czujemy się dobrze w maszynie, popełniamy mniej błędów."

Poczuj nową swobodę

Każdy dzień na roli niesie nowe wyzwania. Teraz można się z nich cieszyć, gdyż mamy do dyspozycji ciągnik, który wspomaga operatora. Poznaj nowy ARION 400.

Każdy ma inną definicję swobody

Swoboda dla każdego ma nieco inne znaczenie. Dla jednych jest to dobra widoczność we wszystkich kierunkach, a dla innych więcej przestrzeni oraz inteligentnie rozmieszczone elementy obsługowe. Jeszcze innych cieszy brak zmartwień: gdy do unikalnego poczucia przestrzeni dołączają cyfrowe systemy wspomagania, które działają w inteligentny sposób, odciążają operatora i zwiększają ekonomiczność.

Niezależnie od tego, jak brzmi definicja swobody, nowy ARION 400 zapewni ją.

Daj się zachwycić

Inteligentne systemy wspomagania operatora
Oczekuj wspomagania ze strony ciągnika. Zarządzanie na nawrotach CSM oraz dynamiczne kierowanie ułatwiają pracę w każdych warunkach. Do tego dochodzą systemy kierowania, dzięki którym można zaoszczędzić nawet 7% paliwa i kosztów eksploatacji.
Inteligentne zarządzanie danymi
Uprość dokumentację. W portalu CLAAS TELEMATICS możesz zarządzać swoim parkiem maszynowym i monitorować jego działanie. Wywołuj informacje niezależnie od miejsca i czasu – dzięki DataConnect również informacje maszyn innych producentów.
Skuteczna łączność
Popraw swoje procesy robocze. Dzięki przyciskom funkcji na dźwigni wielofunkcyjnej możesz wygodnie obsługiwać swoje przyrządy robocze ISOBUS. Wystarczy dołączyć narzędzie z tyłu, a terminal ISOBUS natychmiast je rozpozna.
Wysoki komfort kabiny
Zwiększ produktywność swojej pracy. Dzięki widoczności w zakresie 360°, a w szczególności dzięki widokowi w górę na ładowacz czołowy osiągnięto wyjątkowe poczucie przestrzeni, które uzupełniają cyfrowe rozwiązania wspomagające w kabinie PANORAMIC, zwiększające opłacalność pracy. Żaden inny ciągnik nie może się pochwalić komfortową dźwignią wielofunkcyjną.
Inteligentna przekładnia
Pracuj swoim ARION 400 bez dźwigni zmiany biegów i pedału sprzęgła. Dzięki QUADRACTIV lub HEXACTIV maszyna ta może poruszać się dokładnie tak, jak samochód z automatyczną skrzynią biegów. Korzystaj z innych komfortowych funkcji automatyki, jak np. SMART STOP czy tempomat.