Hodowcy zbierając mniejszą ilość paszy poszukują rozwiązań, które zapewniają jej wysoką jakość a szczególnie czystość już na etapach koszenie, przetrząsania, zgrabiania, zbioru. Wykonanie tych prac w wąskich oknach czasowych wymaga wydajnych i niezawodnych maszyn.
Jakość i ilość zebranej paszy w okresie jesiennym to jeden z kluczowych aspektów wydajności gospodarstwa rolnego opierającego swój byt na hodowli bydła mięsnego lub mlecznego. Aby określić wagę tego zjawiska wystarczy zaważyć, że obecnie w Polsce (dane za 2019, źródło: GUS) hodowanych jest około 2 mln 403 tys. krów z czego ponad 2 mln 164 tys. to bydło mleczne. Co roku poziom produkcji mlecznej w polskich gospodarstwach wzrasta. Według Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka w 2019 roku krowy będące pod oceną osiągnęły średnią wydajność na poziomie 8530 kg mleka rocznie. Jest to prawie 100% więcej niż jeszcze 20-30 lat temu. Wzrost wydajności, rok do roku, krów mlecznych stanowi coraz większe wyzwanie dla hodowców. Jedyną drogą do pełnego wykorzystania ich potencjału jest optymalne dostarczenie zbilansowanego i jakościowego pokarmu. Stąd coraz większe znaczenie ma jakość pozyskiwanej paszy z zielonek (kiszonki).
Polskie mleko jest niezwykle jakościowym produktem. O tę jakość codziennie dbają tysiące gospodarstw. Rolnicy trudniący się branżą mleczarską, troszczą się o wysoką produktywność stada i ich dobrostan. Dlatego od lat chętnie wybierają maszyn wyposażone w nowoczesne rozwiązania zwiększające wydajność i bezpieczeństwo pracy, podwyższające jakość paszy, szczególnie jej czystość, a tym samym podnoszą wydajność mleczną stada.
Są marki na rynku, które oferty oraz specyfikacje maszyn na nowy sezon przygotowują już jesienią, aby rolnik miał wystarczająco czasu na dokładne zapoznanie się z ofertą, wybranie optymalnego wyposażenia maszyny idealnie dopasowanej do oczekiwań i swojego budżetu. Dodatkowo niektórzy producenci przygotowują ciekawe propozycje dodatkowych opcji wyposażenia wpływających na wyższą wydajność oraz jakość pracy maszyny do zbioru paszy. Rozwiązania technologiczne marki CLAAS wychodzą naprzeciw potrzebom rolników, dając im narzędzia do efektywnej i jakościowej pracy w postaci maszyn zielonkowych. Są to m.in. belka tnąca MAX CUT czy prasa ROLLANT z systemem MPS, zwiększającym zagęszczenie beli - teraz również w wersji FIRST CLAAS. To właśnie dzięki opiniom rolników, którzy nie ustają w poszukiwaniu coraz to lepszych rozwiązań dla gospodarstwa, powstała wersja FIRST CLAAS.
- Ekskluzywna wersja FIRST CLAAS, którą wprowadziliśmy do portfolio naszych maszyn zielonkowych, jest w całości zbudowana na opiniach Klientów. Opcje, które zostały wybrane, są najbardziej użytecznymi i przydatnymi udogodnieniami w codziennym dniu pracy. Użytkownik korzystający z opcji FIRST CLAAS, może liczyć na jeszcze lepsze parametry wydajności maszyny a także wyższy komfort pracy, żywotność maszyny i bezpieczeństwo obsługi. Warto podkreślić też, że w kwestii bezpieczeństwa, CLAAS nie ma sobie równych. Podczas ostatniego niezależnego badania przeprowadzonego wśród rolników przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii BEZPIECZEŃSTWO najwyżej ocenione zostały ciągniki marki CLAAS - podkreśla Emil Kaźmierczak Product Manager odpowiedzialny za ciągniki niższej i średniej mocy w CLAAS Polska.
Dlaczego warto wybrać FIRST CLAAS?
Opcja FIRST CLAAS jest wyjątkowym pakietem, który wesprze w pracy każde gospodarstwo. Innowacyjne rozwiązania można porównać i zamówić u swojego stałego Dealera, który znając potrzeby setek swoich Klientów, jest w stanie przygotować atrakcyjną ofertę specjalną na wyposażenie z 50 proc. rabatem, dzięki czemu wyposażenie maszyny jest jeszcze bogatsze w lepszej cenie.