Harsewinkel, 28 czerwca 2019 r.

CLAAS z nową strukturą zarządzania

Firma CLAAS, jeden z wiodących międzynarodowych producentów maszyn i urządzeń rolniczych, wraz z rozpoczęciem nowego roku obrotowego, czyli 1 października 2019 zmieni swoją strukturę zarządzania i wprowadzi stanowisko dyrektora generalnego (CEO).

„Dzięki tej ważnej zmianie chcemy stworzyć jeszcze lepsze i szybsze procesy decyzyjne w CLAAS oraz zwiększyć naszą elastyczność w dobie szybkich zmian”, wyjaśnia Cathrina Claas-Mühlhäuser, przewodnicząca rady nadzorczej CLAAS.

Nową funkcję dyrektora generalnego (CEO) obejmie Thomas Böck, który wcześniej pełnił funkcję dyrektora ds. technologii i rozwiązań systemowych w Zarządzie CLAAS.

Hermann Lohbeck, który dotychczas pełnił funkcję rzecznik zarządu CLAAS i odpowiadał dodatkowo za obszar zbioru pasz, strategię i PR, wraz z początkiem nowego roku obrotowego odejdzie z firmy i poświęci się nowym zadaniom.

„Hermann Lohbeck przyczynił się do sukcesu firmy, wkładając dużą ilością energii i serca dla technologii rolniczej. Chcielibyśmy mu podziękować za 20 lat pracy na różnych stanowiskach kierowniczych, w tym za pięć lat pracy w zarządzie grupy”, mówi Cathrina Claas-Mühlhäuser. „Thomas Böck jako przyszły dyrektor generalny będzie dynamiczną osobowością na nowym stanowisku, która wniesie ogromny entuzjazm do technologii i wielkiego ducha zespołu”.

Thomas Böck jest inżynierem dyplomowanym, specjalizującym się w elektrotechnice. Swoją karierę zawodową rozpoczynał jako projektant systemów pojazdów. W latach 1996–2006 pracował na stanowiskach kierowniczych dla renomowanych producentów pojazdów rolniczych i użytkowych. Odpowiadał tam za rozwój elektroniki i hydrauliki dla systemów samochodowych i pojazdów użytkowych.

Thomas Böck dołączył do grupy CLAAS w 2006 roku i od tego czasu sprawdził się na stanowiskach kierowniczych, w tym na stanowisku dyrektora ds. technologii w CLAAS Saulgau GmbH. Thomas Böck posiada międzynarodowe kontakty w branży i reprezentuje firmę w różnych stowarzyszeniach. W 2014 r. Thomas Böck został powołany do zarządu grupy CLAAS, gdzie od 1 października 2019 r. obejmie stanowisko dyrektora, a następnie będzie jednocześnie kierował działem technologii i rozwiązań systemowych.